Каталог

Словник: П

А Б В Г Д Е Ё Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я


Паз и шип: виїмки у дошках або інших видах пиломатеріалів, в які вставляється шпилька іншої деталі. Для забезпечення більшої надійності з'єднання використовуються шпонки, що вставляють в отвори, просвердлені в обох деталях. Ранній тип з'єднання дерев'яних елементів.

Палладианство:класичний, підкреслено стриманий стиль в архітектурі та декоративному оформленні, наступний принципам італійського архітектора Андреа Палладіо (1518-1580).

Пальметта: (франц. palmette) класичний декоративний мотив, основу якого лежить віялоподібна форма пальмового листа. Широко застосовувався як орнамент в архітектурі та меблях класицизму наприкінці XVIII століття, як вінчаючий елемент або фриз.

Пандус (от франц. pente douce - пологий склон): похила поверхня, що замінює сходи..

Панель, стеновая панель: великі плити, готовий елемент для меблевого виробництва. Панель складається із склеєних рейок, фанерованих з двох сторін чорновою сорочкою, розташованою перпендикулярно до напрямку волокон внутрішнього шару; також використовується як внутрішнє заповнення під дерев'яну обшивку або обшивка нижньої частини стіни.

Панелі-буазері: тип стінових панелей, плит. Можуть виготовлятись з дерева, декоративного каменю, обтягуватись тканиною і так далі.

Панно (фр. Раnnеаu): обрамлена поверхня (стіни, меблів) з мальовничим або рельєфним зображенням.

Пап'є-маше: легкий за вагою матеріал, що отримується з паперової маси та клейового складу і здатний набувати будь-якої форми. Популярний у меблевому виробництві. XVIII-XIX століть; при оздобленні предметів позолотою, розписом, японським лаком для створення декоративного ефекту..

Паркетри:декоративна фанерування з викладкою мозаїки з контрасних шматочків дерева за кольором геометричним візерунком, різновид маркетрі. Застосовувалася у XVIII столітті на меблях із фанеруванням волоським горіхом, ставши відмітною характеристикою меблів у стилі Людовіка XV.

Патера: овальний або круглий орнамент на плоскій поверхні, часто оздоблений квітковим малюнком, розеткою або жолобками. Особливу популярність набув дизайнерів епохи класицизму.

Патина: одна з технік штучного старіння дерева. Здійснюється за допомогою збагачення його текстури особливим складом, завдяки чому пори деревини набувають темнішого відтінку, ніж решта поверхні.

ПВХ (полівінілхлорид): використовується в меблевій промисловості як облицювальний матеріал. До складу ПВХ входить суспензійний полівінілхлорид (основа); модифікатори (каучук, кополімер); пластифікатори, стабілізатори; пігменти. Полімерні плівки виготовляють різних кольорів з друкованим або рельєфним малюнком, з матовою або блискучою поверхнею. Вони довговічні, стійкі до дії оцтової кислоти, етилового спирту, лугів, не містять шкідливих речовин, мають високу опір стирання.

Пенал - висока підлогова шафа.

Пенополиуретан: тип термопластичного полімеру. Має водовідштовхувальні властивості, високу міцність, стійки до механічних впливів..

Пенопоролон:пористий поролон, який завдяки своїй структурі легко відновлює форму.

Передня панель (царга, захисна панель, сполучна панель): елемент, що з'єднує опори столів. Робить конструкцію жорсткішою, а також виконує декоративну та захисну функцію.

Оббивка, що перекриває: спосіб обтягування меблевої рами тканиною так, щоб не було видно дерев'яних частин.

Перспектива: площинне зображення просторового тіла за законами геометрії, завдяки чому досягається просторовий ефект.

Петля чотиришарнірна (петля чашкова): найпоширеніший у сучасних меблях вид петлі. Дозволяє відкривати двері, розташовані в закритому положенні впритул, так, щоб вони не торкнулися один одного. Петля дозволяє регулювати положення дверей у всіх напрямках (висоті, горизонталі, глибині). Складається з чашки (кріпиться до дверей) і планки у відповідь (встановлюється на корпусі).

Півот: запатентований корпорацією Stanley механізм. Використовується при установці дверей в шафу, внаслідок чого двері відкриваються практично безшумно.

Пілястра (рідше - пілястр): плоска чотиригранна напівколона, приєднана до поверхні предмета корпусних меблів в декоративних цілях, а не як опора, як в архітектурі. Тримає антаблемент, зміцнює та розчленовує стіну, може бути гладкою або мати каннелюри, базу та бути увінчаною капітелю. Починаючи з ренесансу, зустрічається і в меблях, головним чином по обидва боки шаф, стулок або ящиків.

Письмовий стіл: французький термін bureau plat підкреслює наявність плоскої, рівної стільниці. Часто має механічно оброблену шкіряну вставку на поверхні для письма та єдиний ящик у підлоговому фризі під стільницею.

Письмовий стіл з виїмкою для ніг: стіл з конструкцією з двох бічних тумб із ящиками та заглибленням у центрі для зручності сидячого. Вперше з'явився наприкінці XVII століття у Франції та Нідерландах і залишається актуальним досі.

"Пламенюча готика" (flamboyant): стильовий варіант пізньої готики у Франції, в якому складні форми ажурного орнаменту виглядають мов полум'я.

Планетка (від фр. plaquette): платівка (з металу, кераміки тощо) з рельєфним зображенням, призначена для прикрашання меблів або побутових предметів.

Pietra dura: вставки з кольорового каміння, що застосовувалися в епоху ренесансу для прикраси стільниць та лицьової сторони висувних ящиків.

Плетенка (лоза): легкий і міцний матеріал, який вперше привезений до Європи з Японії наприкінці XVII століття. Одержуваний з пальми, він виготовляється ткацьким способом і застосовується для спинок і сидінь. Плетенка - відомий з часів античності спосіб переплетення прутів лози для отримання плоскої, міцної та пружної поверхні, що чудово підходить для сидінь стільців.

Плінтус, водовідбійник, стіновий бортик - декоративний пластиковий елемент кухонних меблів, що закриває стик між стільницею та стіною (стінною панеллю).

Плита: будь-який тонкий деревний шар, найчастіше багатошарова плита, склеєна з листів шпону, волокна яких розташовані відносно один одного поперечно.

Плоска різьба: характерний спосіб прикраси в південнонімецькій (тирольській) готиці. Фон орнаменту трохи поглиблений та тонований. Сам орнамент виступає безпосередньо на площині без об'єму, лише в контурах.

Погонний метр: на прикладі кухні включає розмір кухні за 1 метр, тобто. полиця розміром 1метр, стільниця та стіл таким же розміром.

Подіум: Основа шафи, сконструйована з ДСП, що піднімає шафу на 5-15 см. Подіум встановлюється у випадку, коли висота дверей менша за передбачуваний розмір шафи, а фальшпанель робити не бажано.

Підкладка: довга полиця ДСП, шириною 100-120 мм, що підкладається під напрямну для вирівнювання підлоги.

Подушка: м'який знімний елемент стільця, лави або софи.

Позолота: часто застосовувався у певних стилях спосіб прикраси меблевої різьби, фурнітури, світильників, годинників і т. д. Позолота буває двох видів: 1. золочена бронза; 2. накладення справжнього сусального золота на підготовлену за допомогою клею та крейди основу.

Покриття HPC (High Protection Coating): Сучасний матеріал, який використовується для обробки стільниць та інших дерев'яних частин меблів. Технологічний процес виготовлення HPC включає просочення аркуша текстурного паперу термоствердювальної смолою, потім накладання листа прозорого паперу Overlay, також просоченого смолою. Цей технологічний метод забезпечує отримання високоміцного покриття, стійкого до абразивного зношування та подряпин. Торгова марка HPC запатентована компанією «GDB International». За міцністю HPC істотно перевершує всі покриття попереднього покоління, тому меблі довше зберігають акуратний вигляд і менше зношуються.

Покриття HPC отримано методом гарячого пресування таких матеріалів:

  1. просочений термоствердювальною смолою прозорий папір
  2. просочений термоствердювальною смолою декорований папір
  3. агломерована панель
  4. нижній шар із просоченого термостверджувального смолого паперу.

Поливу: тонке склоподібне покриття різних кольорів та відтінків, закріплене високотемпературним випалом; служить у декоративних цілях.

Полірування: полірування фанерованої та ретельно відшліфованої поверхні меблів за допомогою багаторазового протирання розчиненим у спирті шелаком. З цієї причини лакове покриття виходить багатошаровим.

Полиця: горизонтально або похило розташований щитовий елемент усередині відділень корпусних меблів, призначений для розміщення на ньому різних предметів.Полиця зазвичай встановлюється на полицедержателях, що не є силовими елементами конструкції виробу, і може бути легко видалена без застосування будь-якого інструменту і тому часто називається вкладна полиця.

Полиця для головних уборів: полиця, призначена для зберігання головних уборів усередині шафи. Зазвичай має половину глибину.

Полкоутримувач: елемент для утримання полиць, що жорстко закріплюється на вертикальній площині консольно, тільки одним своїм кінцем, і на відміну від стяжки, що пасивно сприймає тільки вертикальні навантаження.

Полозок: парні вироби, що встановлюються на вертикальних стінках, горизонтальні планки або бруски для утримання в певному положенні та висування по них полиць, лотків, ящиків або напівящиків. Виготовляються із деревини або пластмас.

Смуга: прикраса, розміщена на кшталт фризу, переважно на карнизах, наприклад, ряди пальметт, меандр та ін.

Напівящик: ящик висувний, розташований усередині виробу корпусних меблів і повністю прихований за його фасадом (дверями). Висота передньої стінки напівящика виконується зазвичай меншою, ніж висота стінок (обичайки).

Поролон: екологічно чистий, безфреоновий, неалергічний, нетоксичний, вологостійкий матеріал, що витримує сильний та тривалий тиск.

Постамент: п'єдестал, кістяк, на якому височить колона або статуя.

Постформінг: взагалі це назва технології виготовлення ДСП- і МДФ-плит, покритих меламіном із закругленим краєм (тобто коли торець і "обличчя" плити є єдиною поверхнею). Але меблярі називають постформінгом сам виріб, наприклад стільницю.

Пресформінг: технологія обробки плити МДФ, при якій за допомогою прессформи на поверхні плити видавлюється декоративний рельєф.

Присадка: сукупність отворів меблевих деталей, призначених для їх з'єднання між собою та для встановлення фурнітури, або процес свердління цих отворів.

Пропорція: співвідношення розмірів складових частин цілого. Воно може бути гармонійним і дисгармонійним і тому є суттєвим фактором у освіті цілого.

Проніжка: прут або поперечина, що вставляється між ніжками стільця чи столу для надання більшої жорсткості їх конструкції.

Протрава: барвники, які у відповідних розчинах служать для фарбування дерев'яних поверхонь, не закриваючи текстурного малюнка. Існують органічні, мінеральні та рослинні протрави.

Профіль: смужка дерева у вигляді архітектурного облома, що накладається на основну поверхню в декоративних цілях або для маскування з'єднань. Профілі використовувалися XVIII століття.

Профіль кружки: тип профілю архітектурного облома, відомий з часів готики. У розрізі виглядає як S-подібна крива.

Псише: велике дзеркало, що вільно стоїть, на рухомій рамі, що забезпечує нахил для отримання відображення на весь зріст.

Пульт: парта, бюро; стіл або шафа середньої висоти, верхня площина яких скошена для листа; існують бюро, за якими можна писати стоячи.

Пуф: округлий м'який низький табурет.

Адміністрація салонів: (061)224-23-67

Сервісна служба, рекламаційний відділ: (061) 224-23-67

З питань роботи сайта пишіть: webmaster@arman-mebel.biz.ua